Wypoczynek w Ustce

Ustka

Ustka to piękny, tętniący życiem kurort nadmorski, który stanowił niegdyś kaszubską osadę rybacką.
Miasteczko ulokowane jest w północnej Polsce, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego.

Atrakcje w Ustce

Latarnia morska Ustka

Latarnia Morska

Budynek z pięknej, czerwonej cegły powstały w 1892 roku. Niegdyś stacjonujący w ówczesnej stacji piloci dysponowali łodzią wiosłową, którą podpływali do statków na redzie celem niesienia pomocy. Byli także odpowiedzialni za zapalanie światła „latarni” – wciągając na maszt specjalną lampę naftową. W XIX wieku czerwone światło latarni widać było na morzu z odległości ok. 11 km. Obecny budynek latarni posiada ośmiokątną wieżę o wysokości 21,5 m i wysyła białe światło na odległość prawie 30 km. W sezonie letnim latarnia udostępniana jest turystom.

Port i Syrenka Ustka

Port i molo

Ustka słynie z zabytkowego portu, w którym na szczególną uwagę zasługują budynek z wieżyczkami będący siedzibą urzędu celnego oraz budynek z czerwonej cegły będący jednym z najstarszych spichlerzy portowych (służył do przechowywania ziarna wywożonego żaglowcami i parowcami do innych krajów). Turyści nierzadko są świadkami wpływania do portu dużych jednostek wojskowych i pasażerskich a długi ciąg spacerowy wzdłuż kanału portowego pozwala zaglądać na pokłady kutrów i jachtów morskich. Ciekawostką jest, iż molo tworzyły niegdyś skrzynie wypełnione kamieniami. Liczne tawerny i smażalnie wciąż tworzą niezwykły klimat miasteczka portowego.

Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela Ustka

Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela

Niemal 120-letnia świątynia wybudowana na oddalonej od małej jeszcze wtedy wsi Ustka wydmie (obecnie jest to centrum Ustki). Kościół wybudowany z powodu braku wystarczającej ilości miejsca w poprzedniej świątyni – kościółka p.w. Św. Mikołaja – patrona żeglarzy i kupców. Organy, znajdujące się w dzisiejszym kościele, to jedno z nielicznych już dzieł znanej w Europie manufaktury Voelknerów.

Bunkry Blüchera

Bunkry Blüchera

Cztery poniemieckie działobitnie oraz schrony połączone podziemnymi korytarzami, w których mieściły się sypialnie, sanitariaty i magazyn amunicyjny zlokalizowane po zachodniej części portu. W bunkrach znajdowało się działo kaliber 105 mm, a także cztery mniejsze baterie, które były w stanie wystrzelić pocisk o wadze 20 kg na odległość 17 km. Na terenie bunkrów odbywają się pikniki militarne i liczne pokazy historyczne. W podziemiach prezentowane są wystawy tematyczne. W sezonie letnim istnieje możliwość zwiedzania obiektów z przewodnikiem.

Stare Miasto Ustka

Stare Miasto

Ustka to piękne miasteczko portowe, w którym od przeszło 10 lat podejmowane są prace rewitalizacyjne dotyczące obszaru Starej Osady Rybackiej mające na celu zachowanie ponadczasowej urody starych, rybackich chat szachulcowych. Zachował się tu nawet średniowieczny układ uliczek, który objęty został ochroną konserwatorską. Obecnie klimat starej portowej osady najlepiej zauważalny jest wśród rybackich domów znajdujących się w kwartale wytyczonym ulicami Marynarki Polskiej i Kosynierów.

Nocleg w Ustce

Szum wody, olbrzymie statki i niezwykła atmosfera miasteczka portowego. Musisz tego doświadczyć!

Apartamenty Bałtyckie - Najlepsze apartamenty w Ustce
Zadzwoń: +48 516 020 760
PL

Biuro Obsługi Klienta

Witaj, z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania lub zarezerwujemy dla Ciebie dogodny termin pobytu w naszych apartamentach.

Zadzwoń:

516 020 760

Promocje

Powitanie wiosny

-20 %

Dzieci bawiące się w śniegu
Zimowe szaleństwo

-15 %

Dzieci leżące na trawie
Weekend majowy

-10 %

Wczasy nad morzem
Powitanie Lata 2019

-20 %

Zapisz się do naszego Newslettera a wyślemy Ci specjalny kod rabatowy

Dziękujemy!

Wysłaliśmy do Ciebie link potwierdzający

W kolejnej wiadomości otrzymasz kod

Jeśli wiadomość nie dotarła, oznacza to, że Twój email znajdował się już w bazie

Zapisz się do naszego Newslettera a wyślemy Ci specjalny kod rabatowy

Dziękujemy!

Wysłaliśmy do Ciebie link potwierdzający

W kolejnej wiadomości otrzymasz kod

Jeśli wiadomość nie dotarła, oznacza to, że Twój email znajdował się już w bazie